PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111710}

Powrót do Garden State

Garden State
7,2 35 168
ocen
7,2 10 1 35168
7,2 17
ocen krytyków
Powrót do Garden State
powrót do forum filmu Powrót do Garden State

Takie filmy się najlepiej (przynajmniej mi) ogląda. Stworzone z duszy, z własnych doświadczeń. Zach Braff stworzył ciepły, inteligentny film o wielu aspektach życia. Miłości, akceptacji samego siebie, konfrontacji ojca i syna (szkoda, że akurat ten wątek potraktował troszkę po macoszemu).

Ciężko mi pisać o tym filmie, ponieważ nie potrafię obiektywnie na niego spojrzeć. Po prostu we mnie trafił, rozbawił mnie, wzruszył, skłonił do refleksji. Cudowna muzyka (The Shins, Coldplay, Zero 7, Simon&Garfunkel, Frou Frou) piękne zdjęcia, świetny scenariusz i przede wszystkim niesamowite aktorstwo. Natalie Portman może i nie miała tak trudnej roli jak w Closer, czy Black Swan, ale stworzyła wyjątkową kreację ciepłej, energicznej i uroczej dziewczyny. Zach Braff, Ian Holm czy Peter Sarsgaard również zagrali świetnie.

W moim odczuciu ten film jest Absolwentem naszego pokolenia (Pokolenia X xD).

Polecam i czekam na więcej panie Braff!

Waszes

Polecam pełne wydanie dvd za niewielkie pieniądze, za to z całą masą dodatków, komentarzem audio i niewykorzystanymi scenami. Jest tam m.in. świetna scena Braffa z Ianem Holmem, która o wiele bardziej rozbudowałaby relację ojciec - syn. Jak tłumaczył Braff w komentarzu była jednak zbyt długa dla dystrybutora, a szkoda wielka, bo to wielki popis aktorstwa znanego głównie z roli Bilbo Bagginsa Holma.

I pełna zgoda jeśli chodzi o sklasyfikowanie tego filmu. Po prostu daje kopa, a scena w "Otchłani Alberta" jej wymowa i simon&garfunkelowe zwieńczenie to miazga. Swoją drogą Absolwenta i Garden State spaja właśnie S&G - przypadek? nie sądzę. ;)

meszi

Co prawda nie wiem czy mam wydanie pełne czy jakie, ale na moim owa scena i inne dodatki o których piszesz się znajdują i zgadzam się szkoda, że nie weszła do filmu.

Ogólnie to polecam Ci artykuł o filmie na stronie klubu miłośników filmu - nie pamiętam kto, ale bardzo ciekawie o dziele Braffa pisał.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Waszes

W tym roku (2017) będzie miał premierę "W starym, dobrym stylu" z aktorami wysokiej klasy (Freeman, Lloyd, Caine, Dillon, Arkin) i do tego mój ulubiony gatunek - komedia kryminalna. No, zobaczymy co nam Braff pokaże !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones